Jdi na obsah Jdi na menu
 


Chyť býka dokud nebude pozdě

19. 7. 2016

Zlato: Chyť býka dokud nebude pozdě

  První polovina letošního roku je za námi a z pohledu zlatých a stříbrných investorů byla doslova hvězdná. Žlutý kov nabral po minimech, v nichž zakončoval loňský rok, opět dech a navýšil svou cenu o 28 procent, což je nejlepší pololetní výsledek od roku 1974. V cestě vzhůru jej neohroženě doprovázelo stříbro, které si připsalo víc než 30 procent. Zdá se však, že ani zdaleka nepůjde o nejvyšší letošní čísla; kovy se začínají před svou dlouhodobou poutí vzhůru teprve zahřívat – zlato má v krátkodobém horizontu políčeno na hranici 1 400 $. Makroekonomická nejistota, nízké výnosy dluhopisů, nemocný bankovní systém a krize propukající v různých státech světa, to vše zlatu otevírá cestu k dosažení této a mnohem vyšších met.

 

Momentálně vyplouvají na povrch problémy (mimo jiné) italské ekonomiky – tamní bankovní sektor je enormně zadlužený a krize zde trvá už roky. Ve velkých potížích je nejstarší banka světa a současně třetí největší italská banka Monte dei Paschi di Siena. Její akcie klesly od začátku roku o 70 procent. Situace v Itálii by se mohla stát rozbuškou pro novou bankovní krizi. V problémech je totiž také Deutsche Bank a obrovskou nejistotu teď vyvolal Brexit. Další potíže se hromadí, a pokud nebudou razantně vyřešeny, mohly by známým dominovým efektem vést k celosvětové krizi. Otázkou je, zda je tuto nemocnou ekonomiku Evropské unie, ale i dalších částí světa, možné uzdravit, a pokud ano, tak do jaké míry...

 

Tyto aspekty utvrzují investory v jejich orientaci na drahé kovy a ty, kteří váhají, jak ochránit své bohatství, mohou přimět ke stejnému kroku.

Výnosy dluhopisů, již tak na nízkých úrovních, klesly po zmíněném Brexitu na svá minima, a to ať už jde o ty britské, francouzské a německé, nebo dluhopisy v USA, Austrálii či Japonsku. Výnos ze švýcarských dluhopisů klesl poprvé v historii na nulu.

 

Grafy jednoznačně potvrzují, že výnosy dosahují historických minim, a vývoj obecně není nijak růžový. Právě proto roste obliba drahých kovů jako statku pro uchování bohatství. Zlato i stříbro se nacházejí v rané fázi býčího trendu a vzhledem k situaci na globálním ekonomickém poli by se v blízké době měl tento směr naplno projevit jako setrvalý...

 

zdroj: emailing

 
 

 

Portrét


Mail listStatistiky

Online: 1
Celkem: 78700
Měsíc: 1127
Den: 94