Jdi na obsah Jdi na menu
 


Evropa nadále znehodnocuje peníze, může Vás zachránit zlato.

30. 1. 2015

stazeny-soubor.jpgKlesající měna bude hlavní znamením letošního roku. Vyplývá to ze současného oslabování koruny i eura, ale také rozhodnutí kvantitativního uvolňování Evropské centrální banky. Banka totiž natiskne nové peníze, za které nakoupí státní dluhopisy zemí Evropské unie.

Dluhopisy za 60 miliard eur plánuje kupovat banka a to od letošního března do konce září 2016. Chce tím nastartovat inflaci i ekonomický růst a snížit nezaměstnanost.

 

 

Euro bude dále klesat

Podle Evropské centrální banky se inflace projeví  již letos a to v druhém pololetí.

Po volbách v Řecku,stanula v  čele státu levicová SYRIZA, která odmítající současná úsporná opatření.

V posledních měsících tiskly nové peníze také  japonská, anglická, čínská, australská nebo ruská centrální banka, znehodnocují tak svou měnu.

Výjimkou není ani česká koruna, začátek roku, kdy The Wall Street Journal informoval, že koruna je nejvíc oslabující měnou světa.

 

Pravidelné investice ochrání i před inflací

Slabá měna nahrává investicím do zlata a drahých kovů, které chrání před inflací nejlépe. Dlouhodobě by zlato mělo vzrůstat, pomáhá tomu i posilování dolaru. Pro zachování hodnoty investovaných peněz je nejlepší investovat pravidelně třeba i v malých částkách. Průběžné nakupování zlata snižuje jeho výkyvy.

 

Je lepší si spořit něco, než vůbec nic. Drahé kovy se rozhazují hůře, než peníze na účtě. 

Zapojte se do spořících programů již dnes a zítra již budete něco mít. 

 
 

 

Portrét


Mail listStatistiky

Online: 1
Celkem: 78700
Měsíc: 1127
Den: 94