Jdi na obsah Jdi na menu
 


James Rickards: "Když se mezinárodní měnový systém zřítí, bude to o tom, kolik zlata máte"

30. 9. 2013

 James Rickards: "Když se mezinárodní měnový systém zřítí, bude to o tom, kolik zlata máte"

James Rickards – výkonný ředitel společnosti Tangent Capital a autor bestselleru "Měnové války: Příchod nové globální krize" poskytl fascinující rozhovor, ve kterém mimo jiné uvedl, že americký Fed manipuluje všechny trhy na světě ve snaze zbavit se první deprese od 30' let. V důsledku toho, rozvíjející se země opouštějí papírové měny ve prospěch fyzického zlata v očekávání zhroucení mezinárodního měnového systému.
 
James Rickards
James Rickards: "Když se mezinárodní měnový systém zřítí, bude to o tom, kolik zlata máte"
 
James Rickards – výkonný ředitel společnosti Tangent Capital a autor bestselleru "Měnové války: Příchod nové globální krize" poskytl fascinující rozhovor, ve kterém mimo jiné uvedl, že americký Fed manipuluje všechny trhy na světě ve snaze zbavit se první deprese od 30' let. V důsledku toho, rozvíjející se země opouštějí papírové měny ve prospěch fyzického zlata v očekávání zhroucení mezinárodního měnového systému.
Rickards se rovněž vyjádřil k nedávné akci Fedu, který nejprve oznámil, že by mohlo dojít k předčasnému ukončení QE z jejich strany, ale nakonec se nic takového nestalo a dál pokračují v nákupním programu aktiv ve výši 85 miliard dolarů měsíčně. Rickards řekl, že Fed nafukuje bublinu stejně jako tomu bylo v pozdním období 90‘ let a stejně jako uprostřed 00‘, kdy se oddávali tisku peněz a uvolněné měnové politice... je to další bublina, která skončí špatně, ale problém s bublinami v dnešní době je, že mohou vydržet mnohem déle než bychom očekávali.
 
"Myslím si, že by mohly vydržet i do příštího roku před korekcí."

Mnoho západních finančních manažerů věří, že rostoucí akciový trh je známkou hospodářského oživení, říká Rickards. Ale většina z nich nechápe, co se děje v ekonomice. Používají špatné modely. Každý, kdo používá cyklické modely... očekává robustní oživení... pokaždé se zmýlili a příčina je v tom, že nejsme v cyklickém oživení... ale že jsme v depresi. Jsme v depresi poprvé od konce 30‘ let. Pokud jste zvědaví a zajímá vás, jak taková deprese vypadá, tak vězte, že je jako toto, protože v ní právě jsme.

Problém s depresí je ten, že to není hospodářský cyklus. Je to jiný ekonomický jev, a proto opravné cyklické prostředky jako je měnové uvolnění nefungují. Potřebujeme strukturální nápravné opatření a to znamená změny v daňových zákonech, mobilitu pracovní síly, regulační politiku, fiskální politiku, apod. Nevidím žádná usnesení ohledně strukturálních problémů, a proto bych očekával, že tato krize bude pokračovat donekonečna.
Přístup Fedu tištěním peněz k řešení tohoto problému má za následek to, že rozvíjející se trhy, které drží většinu svých rezerv v dolarech, se poohlížejí po jiných aktivech a to konkrétně po drahých kovech, protože Fed manipuluje dolar, manipuluje úrokové sazby, směnné kurzy,... manipuluje každý trh na světě... Fed je jako opilý řidič, který srazil chodce a pak obviňoval chodce za to, že mu vešel do cesty.... Může se to snadno vymknout kontrole, protože Fed má nedostatek pochopení pro to, jak rozvíjející trhy ve skutečnosti reagují v souvislosti s manipulací Fedem.
 
V reakci na pokračující korupci Fedu a rostoucí světové měnové války je jasné, že země chtějí fyzické zlato... připravují se na den, kdy dojde k masivní ztrátě důvěry v papírové peníze. Masivní hromadění zlata Ruskem a Čínou probíhá prostřednictvím kanálů, které obcházejí London Bullion Market Association... Nakupují prostřednictvím dolů v západní Austrálii v Perth Mint a od tud je to posíláno přímo do Šanghaje. Zcela obcházejí trh v Londýně, aby minimalizovali dopad na trh, což je chytrý tah. To je to, co byste dělali i vy, kdybyste se snažili nakoupit zlato a nechtěli vyhnat cenu příliš nahoru. Dělali byste všechno pro to, abyste to drželi v tajnosti a to je to, co se děje.
 
Zatímco mnozí stále zpochybňují opodstatnění zlata, Rickards podotýká, že když se mezinárodní měnový systém zhroutí a přijde čas přepsat pravidla hry a vytvoří se nový systém, tak to bude všechno o tom, kolik zlata máte. Takže není divu, že každý se snaží získat tolik zlata, kolik je jen možné.
 
"Je to velmi zdlouhavá hra, ale můžete vidět, že se dohrává a že její konec přijde v příštích několika letech," 
 
Zdroj: Bull Market Thinking
 
 

 

Portrét


Mail listStatistiky

Online: 1
Celkem: 78700
Měsíc: 1127
Den: 94